MOSS HOUSE

Położony w wiejskim miejscu, MOSS House został zaprojektowany tak, aby zgromadzić przyjaciół i rodzinę klientów w żywym i przytulną atmosferze. W związku z tym jednopiętrowy budynek został zaprojektowany w przemyślany sposób, przy użyciu materiałów, które wtapiają się w teren, zmniejszając wpływ nowego domu na środowisko. Zaprojektowane bryły nadają osobowości rezydencji pomyślanej jako domek letniskowy, zachowując jednocześnie połączenie z oszałamiającą lokalizacją i widokami na zarośla.
 
Zaprojektowany na jednym poziomie, dom został stworzony przez kontrastujący związek z topografią. Teren reliefowy został zaadresowan poprzez stworzenie dużego i otwartego tarasu, wydłużoną bryłę budynku i jego połączenie z otoczeniem oraz zapewnienie spójnego wyglądu z otaczającym krajobrazem.
 
MOSS House ma otwartą przestrzeń społeczną poprzez przedpokój, który jest połączony z prywatnymi obszarami właścicieli i ich przyszłych dzieci. Bezpośrednio nad głównymi sypialniami, antresola tworzy blok sypialny przeznaczony dla dzieci, ale mogący pomieścić do czterech osób dorosłych. Przestrzenie znajdują się powyżej pierwszego poziomu, ale są przestronne i uporządkowane, a duże panoramiczne przeszklenie w salonie zapewnia naturalne światło dzienne. Na poddasze prowadzą niekonwencjonalne schody techniczne, zapewniające alternatywną, interesującą drogę do przestrzeni mieszkalnej.  
 
Projekt krajobrazu jest prosty, ale skuteczny, obejmujący wiszące brzozy i krzewy malin, które osadzają bryłę w ustalonym środowisku wiejskim wśród dojrzałych drzew. Neutralne i jasne odcienie pokrycia zewnętrznego i mebli wprowadzają harmonię i dialog z ogólną tożsamością rezydencji.
 
Położony na długiej, wąskiej działce, projekt ten rozciąga się na już majestatyczny taras, reagując na nachylenie terenu poprzez włączenie serii płynnych zmian poziomu wewnętrznego i zewnętrznego w nowej rozbudowie.

2022-2023

Projektowanie: Hanna Lapchanka, Yauheni Lapchanka